Menu Close

Adventą pasitinkant

Siekiant senovės lietuvių etnokultūros tradicijų puoselėjimo, perdavimo jaunajai kartai, vykdomo etnokultūros projekto veiklomis norima įprasminti Kalėdų laukimą – adventinį laikotarpį – įdomiai, prasmingai, kūrybiškai.

Bendradarbiaujant su Dovilų etninės kultūros centru bei Vėžaičių kultūros centru  mokiniams yra organizuojami edukaciniai užsiėmimai: „Šiaudo magija“, „Skambantys namai“, „Žvakių liejimas“, „Adventas. Advento vainikas“.

Edukacijos „Šiaudo magija“ metu mokiniai išmoko tradicinio šiaudo vėrimo paslapčių, puošmenų Kalėdoms.

5, 6 ir 7 klasių  mokiniai dalyvavo Vėžaičių kultūros centro rengiamoje edukacijoje „Žvakių liejimas“. Mokiniai  išbandė kantrybę, papildė savo žinių bagažą ir namo išsinešė po kvepiančią vaško žvakę. Nulieti žvakę savo rankomis – tai prisilietimas prie tautos tradicijų, pabandymas suvokti žvakės svarbą ankstesniais laikais, kai nebuvo elektros, supratimas, kad žvakės šviesa galima džiaugtis, turint nemenką kantrybę ir atkaklumą.

Už dalinį finansavimą ir galimybę puoselėti etninės kultūros gyvosios tradicijos tęstinumą ir sklaidą mokykloje esame dėkingi Klaipėdos rajono  savivaldybei.

Projekto vadovė Lina Lapinskienė.

Skip to content