Žemaitija – tai kraštas, kuriame susipina gilios tradicijos, unikali kultūra. Tai vieta, kuriai, nepaisant laiko ir pokyčių, pavyksta išlaikyti savo tapatybę. Šiandien, gyvenant greitai besikeičiančiame pasaulyje, labai svarbu ne tik gerbti savo krašto tradicijas, bet ir jas puoselėti. Būtent tai ir darė mūsų pradinių klasių mokiniai, kurie šią dieną skyrė Žemaitijai.
Pirmoji dienos dalis buvo skirta žemaitiškoms dainoms ir poezijai. Mokiniai susirinko į žemaitiškų dainų ir poezijos rytmetį, kuriame atsiskleidė krašto grožis bei kalbos unikalumas. Jaunieji žemaičiai klausėsi dainų, jas dainavo, prisiminė mūsų protėvių palikimą, kuris gyvuoja ir šiandien. Žemaičių kalba neįsivaizduojama ir be rašybos, todėl mokiniai mokėsi skaitymo ir žodžių reikšmių supratimo. Pamokos metu buvo pabrėžiamas žemaitiškos kalbos grožis ir svarba: sužinojo, kokie žodžiai ir frazės yra būdingos Žemaitijai, susipažino su vietos kalbos ypatybėmis. Paskutinė, tačiau ne mažiau svarbi, dienos dalis – etnoprojekto baigiamasis renginys, kurį vedė Monika Šepikaitė ir Austėja Kumpytė. Mokiniai, mokytojai ir visi dalyviai galėjo pasimėgauti žemaitiškų dainų skambesiu, šokiais bei pasakojimais.
Veiklos iš dalies finansuojamos iš Klaipėdos rajono savivaldybės „Etninės kultūros plėtros programos įgyvendinimas“ skirtų lėšų.
Lietuvių kalbos mokytoja Erika Košienė