Menu Close

Lapkričio šešioliktoji diena – edukacinių veiklų diena

Mokiniams buvo suteikta galimybė  aplankyti muziejus ir turiningai  praleisti laiką ne mokykliniuose suoluose.

Jungtinė ketvirtokų ir aštuntokų komanda su klasės  auklėtojomis ir istorijos mokytoju Ignu aplankė Mosėdį, esantį Skuodo rajone.  Mosėdis – vienas seniausių  Žemaitijos miestelių, turintis gražią istoriją. Miestelyje stūkso vandens  malūnas, jame įkurtas Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus.  Ten mus pasitiko labai linksmas ir iškalbingas gidas, susitikimą pradėjęs linksmu žemaitišku anekdotu.

Įdomus akmenų pasaulis.  Mus apstulbino akmenėlių gausybė, jie visi panašūs, bet nė vieno vienodo, kiekvienas su sava istorija. Susėdę klausėmės gido,  stebėjome filmą, pasakojantį apie akmenų atsiradimą, pasitikrinome savo žinias. Sužinojome įvairių įdomybių: kaip pasikeičia aplinka ir kaip apsisaugoti nuo cunamio – ilgos bangos, kurias jūrose ir vandenynuose sukelia povandeniniai žemės drebėjimai, vulkanų išsiveržimai…

Akmenų ekspozicija išdėstyta ne tik malūne, bet ir Bartuvos slėnyje. Čia sukaupta daugiau kaip šimto penkiasdešimties tūkstančių akmenų kolekcija , nuo didžiausio – sveriančio penkiasdešimt tonų, iki vos kelių gramų akmenėlio. Slėnyje gidas parodė „Meilės kalnelį“ , mat čia Mosėdžio senieji gyventojai skirdavo pasimatymus savo merginoms. Ekskursija neprailgo, buvo labai įdomu ir smagu, sužinojome daug įdomių dalykų iš akmenų pasaulio. Įsiminė gido pasakyti žodžiai: „Vaikų pareiga – užaugti dorais ir pareigingais Lietuvos žmonėmis ir tokius užauginti savo vaikus. Mylėti savo šalį ir būti apdovanotais meile, rūpesčiu, šiluma ir gerais žmonėmis. O tada būsite ir laimingi.“ Argi tai  ne tiesa?

Įsitikinau, kad mūsų kraštas labai turtingas tiek gamta, tiek žmonėmis, tiek istorija.  Čia visada bus ką pamatyti ir sužinoti.

Rugilė Širakovaitė, 8 klasė

 

Skip to content