Menu Close

Pažintis su policijos pareigūnų darbu

Spalio 27 dieną Vėžaičių pagrindinės mokyklos grupė šeštos klasės mokinių, lydimi socialinės pedagogės Irenos Liebienės, lankėsi Klaipėdos rajono policijos komisariate. Mus pasitiko bendruomenės pareigūnė Rasa Jonauskaitė, kuri supažindino  su policijos pareigūnų darbu.

Pirmiausia lankėmės migracijos tarnybos pasų išdavimo poskyryje. Ten dirbančios specialistės papasakojo, kada ir kaip galima įsigyti asmens dokumentą pasą arba asmens tapatybės kortelę, pademonstravo, kaip duomenų bazėje randama informacija apie dominančius žmones.

Apžiūrėję kieme stovinčias transporto priemones, keliavome į reagavimo skyriaus darbo patalpas, kur  sužinojome, kaip vyksta darbas pareigūnų budėjimo dalyje. R. Jonauskaitė papasakojo, kad sulaikius nusikalstamą veiką padariusį žmogų, jis nufotografuojamas, paimami pirštų antspaudai ir jis kelioms valandoms uždaromas sulaikymo kameroje. Tada ėjome į erdvią salę, kur bendruomenės pareigūnė demonstravo vaizdinę medžiagą, supažindino, kaip atskirti pirminės, vidurinės bei aukščiausios grandies pareigūnus pagal uniformų detales. Papasakojo, kokias pagrindines specialiąsias priemones pareigūnai naudoja sulaikant nusikalstamą veiką padariusį žmogų, t.y. ginklus, antrankius, racijas, lazdas, dujų balionėlius, elektros impulsinius prietaisus ir kt. Pristatė transporto priemones, kurios reikalingos patruliuojant viešose vietose, pažymėjo, kad tai ne vien automobiliai, bet ir motociklai, dviračiai, riedžiai, žirgai ir kt. Papasakojo, kaip vyksta sulaikymai, apklausos bei tyrimai, kaip į pagalbą pasitelkiami tarnybiniai šunys.

R. Jonauskaitė taip pat demonstravo filmuotą medžiagą bei pateikė informaciją, kaip galima tapti policijos pareigūnu, kokie reikalavimai keliami pretendentams, kaip vykdoma norinčių tapti policijos pareigūnais atranka. Sužinojome, kad norint mokytis Lietuvos policijos mokykloje privaloma būti nepriekaištingos reputacijos, turėti ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą, būti ne jaunesniam kaip 18 metų, turėti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Besimokant mokykloje įgyjamos kompetencijos, kurios leidžia užtikrinti viešąją tvarką, teikti pagalbą asmenims, patruliuoti gatvėse, vykdyti eismo priežiūrą ir atlikti kitas policijos funkcijas. Sėkmingai baigus mokslus Lietuvos policijos mokykloje, kurie trunka 1-ius metus, suteikiama policininko kvalifikacija.

Mokiniai uždavė daug klausimų, domėjosi policijos pareigūnų darbo specifika, kokiose situacijose naudojamos specialiosios priemonės, kokie taikomi koviniai veiksmai ir pan. Padėkoję bendruomenės pareigūnei už įdomų pasakojimą, sugrįžome į mokyklą įsitikinę, kad norint tapti policijos pareigūnu bei užimti atsakingas pareigas, būtina jau dabar siekti geresnių mokymosi rezultatų, stiprinti bendrą fizinį pasirengimą, elgtis nepriekaištingai bei būti motyvuotiems ir siekti norimo tikslo.

Socialinė pedagogė Irena Liebienė

 

Skip to content