Menu Close

Tolerancijos žibintas

Lapkričio 16 d. – Tarptautinė Tolerancijos diena, kurios simbolis šiais metais – Tolerancijos žibintas. Klaipėdos r. Vėžaičių pagrindinės mokyklos bendruomenė prisijungė prie šios iniciatyvos ir priešmokyklinių grupių bei 1-10 klasių mokiniams organizavo užsiėmimus, skirtus Tolerancijos dienai paminėti.

Mokytojai klasių valandėlių, socialinio emocinio ugdymo, dorinio ugdymo bei integruodami į kitų dalykų pamokas aptarė žodžio ,,Tolerancija“ reikšmę, demonstravo vaizdinę medžiagą, kalbėjo apie skirtingą išvaizdą, skirtingus pomėgius bei gebėjimus turinčius žmones. Buvo akcentuojama, jog reikia gerbti kiekvieną žmogų, net jei jo šeima ar vertybės yra kitokios. Užsiėmimų metu mokiniai bendravo porose bei grupėse ir stengėsi įvardyti bruožus, kurie juos išskiria iš kitų. Dailės ir technologijų pamokose mokiniai kūrė Tolerancijos žibintus, kurie neštų gėrį, pakantumą, įveiktų blogį. Šiais darbais papuošė II-o aukšto fojė.

Socialinė pedagogė I. Liebienė ir psichologė D. Dovainytė organizavo užsiėmimus 3-4 kl. mokiniams. Jų metu skatino mokinius įsijausti į kito žmogaus būseną: kiekvienas dalyvis  išsirinko po kortelę su abėcėlės raide ir  klausėsi pasakojimo „Kitokie žmonės“. Išgirdę gautą raidę su apibūdintu veikėju, mokiniai turėjo pasitraukti iš bendruomenės rato. Organizatorės su mokiniais  aptarė dalyvių jausmus, kurie kilo sužinojus,  kokie žmonės „slepiasi“  po jų pasirinkta raide, ir dėl kokių požymių buvo „išmesti“ iš rato. Diskutavo apie tai, kokius  žmonių tarpusavio skirtumus galima pakeisti, ar yra gerų, tinkamų priežasčių, ką nors išmesti už bendruomenės rato. Mokiniai buvo kviečiami ieškoti panašumų, tarp išgirstos istorijos ir  tikrų situacijų, pastebimų klasėje, mokykloje, kieme ir kitur.

Gerbti kitą – dorybė, kurią mūsų mokyklos mokiniai prisiminė šių užsiėmimų metu. Juk unikalumas yra didžiulė vertybė, kurią privalu vertinti.

Socialinė pedagogė Irena Liebienė

 

Skip to content